Svetelná a senzorová technika, elektrické zariadenia, elektrické rozvody

NECO SK

Spoločnosť je zameraná na klientov, ktorých prioritou je kvalita tovaru s dôrazom na funkčnosť, dizajn a ekológiu. Spoločnosť NECO SK a.s. nekončí predajom tovaru klientovi. Ku každému výrobku zabezpečuje odborné poradenstvo a servisnú starostlivosť.

Ponúkaný sortiment vysokej kvality je zameraný najmä na výrobky Nemeckej výrobnej spoločnosti senzorovej techniky STEINEL, svietidiel MICOLED, či orientačného osvetlenia LEDIX. Svetelné podmienky v našom okolí sú podstatnou časťou nášho života, ako hovorí aj vyhláška č. 259/2008 Z. z. o podrobnostiach a požiadavkách na vnútorné prostredie budov a o minimálnych požiadavkách na byty nižšieho štandardu a na ubytovacie zariadenia. Preto je potrebné dbať nielen na úsporu elektrickej energie vysokou svetelnou účinnosťou premeny elektrickej energie, ale tiež na bezpečnosť, spoľahlivosť a komfort pre obyvateľov.
Toto všetko a súčasne zohľadňuje nami distribuovaná moderná technika, a ešte o veľa viac. Uvedomujeme si dôležitosť pojmov, ako je zraková pyramída, zraková únava, denné, umelé a združené osvetlenie, intenzita osvetlenia, oslnenie, teplota chromatickosti, farebná akosť,... a preto Vám dokážeme navrhnúť to najlepšie riešenie, ktoré vyhovuje vašim požiadavkám.

Svetelná a senzorová technika

Elektrické zariadenia

Elektrické rozvody

Už od roku 2002 sme ako prvý na Slovensku začali realizovať senzorové osvetlenie v panelových domoch. Od tohto roku ubehlo dlhé obdobie, kedy sa nás konkurencia snažila dobehnúť, zatiaľ čo my sme mohli popri tom vymýšľať modernejšie a komfortnejšie riešenia. Znakom toho sú špičkové senzorové svietidlá a senzory, ktoré nikde na svete nemajú konkurenciu.
Vývoj nám umožnil ponúknuť a vyhovieť požiadavkám každého človeka, vďaka širšej funkcionalite a možnosti nastavovania, pričom si výrobky udržujú vysokú kvalitu a dlhodobú spoľahlivosť.

Dnes vidíme elektrické zariadenia všade tam, kam sa len pohneme. Niektorí si bez nich dokonca nevedia predstaviť život. V našom sortimente však nájdete naozaj podstatné zariadenia, ktoré začínajú byť nutnosťou každej jednej budovy. Jedná sa napríklad o rozvádzače, prístupové systémy, zabezpečovacie zariadenia, kamery, zvončeky a mnoho iného.

Plánovanie je neoddeliteľnou súčasťou každého odvetvia. Pomocou dobre navrhnutého riešenia dochádza nie len k jednoduchšej realizácií, ale tiež k finančným výhodám. Návrh a výpočet elektroinštalácie, poradenstvo, dodávka potrebného materiálu, realizácia.

Kontakt:

NECO SK, a.s.
Ružová ulica 111
01901 Ilava
Tel.: 042 445 67 10
E-mail: neco@neco.sk
www.neco.sk
NECO SK, a.s. je výhradným distribútorom nemeckej senzorovej techniky STEINEL, ručného náradia STEINEL a NOVUS a švajčiarskych dizajnových lámp SENSES. Vďaka vzájomnej spolupráci sú v ponuke tiež kvalitné svietidlá značky MICOLED, orientačné osvetlenie LEDIX a elektrické zariadenie pre komfortnú, bezpečnú a inteligentnú domácnosť firmy ZAMEL.

Svetelná a senzorová technika

Znakom vysoko kvalitnej svetelnej a senzorovej techniky je tiež vysoká účinnosť premeny energie na svetelnú, príjemné a šetrné svetlo bez blikania, dlhodobá životnosť, za ktorú ručíme zvýšenou záručnou dobou a hlavne posun, teraz už klasických senzorov a svietidiel, v ich použití a nastavovaní na nové úrovne:

 • Interiérové osvetlenie
 • Exteriérové osvetlenie
 • Svietidlá na solárnu energiu
 • Svietidlá s domovým číslom
 • Vysoká účinnosť premeny energie na svetelnú
 • Príjemné a šetrné svetlo bez blikania
 • Možnosť automatického zapnutia orientačného osvetlenia (10 %)
 • Núdzové osvetlenie
 • Odfiltrovanie spínania pri pohybe zvierat
 • Zamedzenie detekcie pohybu cez stenu
 • Bezkáblová komunikácia medzi svietidlami, či diaľkové nastavovanie

Dôležitým parametrom pri výbere svietidiel je ich príkon a teda odber elektrickej energie. Svetelný výkon je spravidla o niečo nižší a s ním súvisí svetelný tok svietidla. Od neho závisí, akú hodnotu osvetlenia bude mať daný priestor s umelým osvetlením. Svetelný tok svietidla je tiež samozrejme ovplyvňovaný typom a hrúbkou difúzora a rozložením svetla ovplyvňujúceho geometria a materiál odrazových plôch nielen vo vnútri svietidla, ale tiež v miestnosti. Výsledkom je hodnota osvetlenia v luxoch, meraná na rovinnej ploche. Táto hodnota je pre jednotlivé miestnosti, či pracoviská, daná predpisom a nemala by presahovať 3-násobok predpísanej hodnoty. Hodnoty požadovaného osvetlenia sú uvedené v nasledujúcej tabuľke: Hodnoty požadovaného osvetlenia pre rôzne miesta.pdf

Najpoužívanejšia svetelná a senzorová technika v panelových domoch:

VF senzorové LED svietidlo s výkonom 9,5 W, 1010 lm, 4000 K, vypínací čas 5 s až 15 min., možnosť funkcie šetrného nočného svietenia (10 %), dosah 1-8 metrov, záruka 5 rokov - RS PRO LED P1 NW.
Stropné senzorové LED svietidlo vhodné do vonkajšieho prostredia a k výťahom, vďaka štyrom integrovaným a jednotlivo nastaviteľným PIR senzorom 2-8 metrov. Výkon svietidla 15 W, 1430 lm, 3000 K / 4000 K, vypínací čas 5 s až 30 min., možnosť funkcie nočného svietenia (10 %), záruka 5 rokov - DL Vario Quattro PRO LED.
Nástenné senzorové svietidlo na klasickú žiarovku s E27 do 60 W. Dosah 10 metrov, uhol záchytu 180°, vypínací čas 8 s až 35 min., možnosť vertikálneho natočenia senzora o 90°, záruka 3 roky - L 22.
Nástenný senzor so 180° uhlom záchytu, dosahom 12 metrov, spínacím výkonom 1000 W ohmickej záťaže, vypínacím časom 10 s – 15 min. a zárukou 3 roky - IS 180-2.
Stropný senzor s uhlom záchytu 360°, dosahom 12 metrov, spínacím výkonom 2000 W ohmickej záťaže, vypínacím časom 5 s – 15 min. a zárukou 3 roky. V čiernom prevedení dokáže šikovne nahradiť atrapu kamery - IS 360-3.  
Orientačné nepriame osvetlenie LEDIX má veľmi nízku spotrebu (cca 1 W), vhodné do bytov, vstupných priestorov, na schodiská, či garáže. Veľký výber z farieb a tvarov rámika, farby svetla, možnosť integrovaného senzorového spínania, stavanej batérie, alebo diaľkového prijímača.

Pre čo najistejší výber vhodného osvetlenia, či senzorov, dokážeme spracovať projekty v programe RELUX a DIALUX. Ponuky vypracovávame individuálne, s ohľadom na požiadavky klienta a špecifikácií priestorov, v ktorých majú byť zariadenia aplikované. Pre správcov bytov zvýhodňujeme ceny a ponúkame výrazné objemové zľavy.

Cenová ponuka:

Ponúkame Vám možnosť bezplatného vypracovania a zaslania predbežnej cenovej ponuky na Vašu e-mailovú adresu. Stačí zaslať požiadavku na mailovú adresu technik@neco.sk.
O vypracovanie cenovej ponuky môžete požiadať aj telefonicky na č.: 0902 900 618.

Newsletter

Chcete vedieť čo nové sa u nás deje?
Prosím vyplňte vašu e-mailovú adresu.

© 2019 službyspráve.sk • Mapa stránky • Všetky práva vyhradené

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x