Brilon

Brilon as je moderná, dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť, ktorá systematicky prináša na český a slovenský trh nové technológie v oblasti TZB.

Nemennou filozofiou spoločnosti je ponúkať len tie výrobky, ktoré sú pri zachovaní nadštandardnej kvality a účinnosti maximálne šetrné k životnému prostrediu a podporujú zdravý životný štýl.

Produkty najlepšie reprezentujúce tento prístup sú špičkové alternatívne zdroje tepla – severoírske vákuové kolektory Thermomax a francúzsko-japonské tepelné čerpadlá s invertorovou technológiou Atlantic ALFEA.

Nosným programom spoločnosti sú plastové odvody spalín Brilon SERIO. Odvody spalín SERIO nachádzajú široké uplatnenie pri aplikáciách ekologicky najšetrnejšieho zdroja tepla na fosílne palivá- plynových kondenzačných kotlov. Kompletná ponuka  komponentov  podporená viac než 15 ročnou skúsenosťou s aplikáciami odvodov spalín pre kondenzačnú techniku garantuje optimálne     
riešenie odvodov spalín pre väčšinu kondenzačných kotlov dostupných na trhu.

V komerčnej sfére nachádzajú uplatnenie  plynové kondenzačné kotly Hamworthy Condensinox, ktoré sa vyznačujú maximálnou účinnosťou a minimálnymi rozmermi. Emisná trieda 5 predurčuje tieto kotly k bezproblémovému použitiu vo všetkých regiónoch, kde je požadované splnenie tých najprísnejších emisných limitov.

Doplnkovým programom sú úpravne tvrdosti vody Softena a Maxima určené pre centrálnu úpravu  vody v domácnostiach. Výrazne obmedzujú spotrebu pracích prostriedkov a ostatných saponátov a znižujú spotrebu energie pre kúrenie a prípravu teplej vody.


 

Kondenzačné kotly pre moderné novostavby rodinných domov

Špecialista na teplú vodu

Tepelné čerpadlá vzduch/voda

Kondenzačný kotol THRs DC - dvojokruhový

Samotnou kategóriou v ponuke vysoko úsporných kondenzačných kotlov Geminox je unikátny model THRs DC. Názov THRs je odvodený z francúzskeho Trés Haut Rendement = veľmi vysoká účinnosť, vo spojení s najmodernejšou riadiacou jednotkou Siemens LMS. Označenie DC znamená Double Circuit = dva okruhy.

Dlhoročné skúsenosti výrobcu spojení s dôsledným prieskumom trhu a trvalou starostlivosťou o zákazníkov umožnili vyvinúť výrobok. Ktorý úspešne spĺňa všetky požiadavky moderného bývania v rodinnom dome:

 • vykurovanie priameho okruhu ( zvyčajne radiátory)
 • vykurovanie zmiešavaného okruhu ( zvyčajne podlahové kúrenie)
 • príprava teplej vody pre 1 -2 kúpeľne s možnosťou cirkulácie
 • riadenie solárneho systému pre ohrev TV
 • možnosť ohrevu bazéna

Predný výrobca zásobníkov a ohrievačov na teplú vodu.

 • Nízke straty tepla
 • Odolnosť proti korózií
 • Hygienická nezávadnosť
 • Nadštandardné záruky

Tepelné čerpadlá Atlantic Alfea sú společným projektom firiem Atlantic a Fujitsu, v ktorom sa zúročily skúsenosti firmy Atlantic s tepelnou technikou a spoločnosti Fujitsu s chladiacou a klimatizačnou technikou.

Výsledkom sú tepelné čerpadlá vzduch-voda s kontinuálnym riadením výkonu a vysokou účinnosťou zisku tepelnej energie predurčené pre nízkoteplotné systémy moderných novostavieb.

Tepelné čerpadlá Alfea sa skladajú z dvoch častí:

 • Invertorová vonkajšia jednotka (výparník, ventilátor s riadenými otáčkami, kompresor s plynulým riadením výkonu a expanzný ventil)
 • Vnútorná hydraulická jednotka, ktorá obsahuje zásobník s koaxiálnym výmenníkom, riadiaci systém tepelného čerpadla a ekvitermickú reguláciu vykurovacieho okruhu.
 

Kotolne veľkých výkonov - modulárne systémy

 

Brilantný systém odvodu spalín

Vykurujte úsporne! Kondenzačné kotly Geminox

Technológie Geminox rešpektuje životné prostredie

Kondenzačné kotly Geminox THRs dosahujú nedosiahnuteľné už vo svojej štvrtej generácií. Jedna z veľkých predností výrobcu, ktorá je tiež jeho filozofiou, je produkcia len dokonalých výrobkov bez sebe menších kompromisov.

Kontakt

Brilon a.s.
Vajnorská 127/B
831 04 Bratislava Tel.: 0800 800 044
Mobil: 0903 721 555
E-mail: info@brilon.sk

renoFLEX flexibilný spalivový systém

je efektívnou a cenovo priaznivou alternatívou ku klasickým pevným aj flexibilným systémom odvodov spalín, ktorú je napríklad možné s výhodou inštalovať do pôvodných vložiek postupne rušených atmosférických kotlov a minimalizovať tak nutné stavebné úpravy.

je vysoko inovatívny systém, ktorý je schopný len s 5 komponentmi efektívne vyriešiť odvod spalín komínom pre všetky typy plynových kondenzačných kotlov do 50 kW

Newsletter

Chcete vedieť čo nové sa u nás deje?
Prosím vyplňte vašu e-mailovú adresu.

© 2019 službyspráve.sk • Mapa stránky • Všetky práva vyhradené

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x