Aktuality

Svet senzorových technológií sa teší novým svietidlám s vylepšenou funkcionalitou pre ešte väčší komfort a spoľahlivosť. Bez zbytočného spínania, keď to nie je potrebné a kde to nie je potrebné.
Ide o senzorové svietidlo DL Vario Quattro, ktoré má v sebe zabudované 4 neviditeľné PIR detektory a každý z nich sa dá jednotlivo nastavovať od 1 - 8 metrov záchytu pohybu. Toto svietidlo má v sebe ukrytú funkciu nočného svietenia – po zotmení svieti celú noc až do rána na 10 % svojho výkonu a pri pohybe sa rozsvieti na 100 %. Táto funkcia sa dá samozrejme vypnúť, alebo obmedziť na 10, alebo 30 minút nočného svietenia po odznení pohybu. Vďaka PIR senzorom je dokonca vhodné aj ku výťahom.

Problém detekovania a následného spínania pohybom zvierat je už minulosťou. STEINEL vynašiel senzor iHF 3D, ktorý malé zvieratá bez problémov odfiltruje, aj keď pracuje na princípe vysokofrekvenčného senzora. Tieto senzory sú tiež integrované do niektorých senzorových svietidiel STEINEL, ktoré majú v názve zakombinovanú skratku iHF. Jedná sa napr. o svietidlá L 830 LED iHF, L 835 LED iHF, L 840 iHF, L 800 LED iHF, L 810 LED iHF a L 820 LED iHF.
Vysokofrekvenčné senzorové svietidlá sa do panelákov montujú už pomerne dlhú dobu. S novou a rýchlejšou technológiou výroby však STEINEL prichádza s funkčnejším, spoľahlivejším a lacnejším svietidlom, ktoré postupne nahrádza svietidlo RS 16 LED. VF senzorové LED svietidlo RS PRO LED P1 s výkonom 9,5 W, 1010 lm, 4000 K, vypínací čas 5 s až 15 min., možnosť funkcie šetrného nočného svietenia (10 %), dosah 1-8 metrov, záruka 5 rokov.


ENGIE na Slovensku Facility management

ENGIE Services poskytuje komplexné služby v oblasti energetiky, správy nehnuteľností a inštalácií technológií a na Slovensku je jedným z najväčších privátnych výrobcov tepla.


Správa o tom, že najpredávanejším slnečným kolektorom na Slovensku je s veľkým náskokom plochý slnečný kolektor TS 300, ktorý bez prestávky vyrába cca 25 rokov THERMO|SOLAR, Žiar, s.r.o. Len od roku 2004 sa ho predalo doma i vo svete viac ako 150 000 kusov a spolu s jeho predchodcami sa celkový odhad predaných kolektorov tohto typu odhaduje na 250 000 kusov. Štvrť milióna kusov slnečných kolektorov TS 300 by zabralo plochu 500.000 m2, čo je plocha cca 123 futbalových ihrísk. Keby sme zoradili tieto slnečné kolektory za sebou, dosiahli by vzdušnou čiarou vzdialenosť Košice-Praha.

Newsletter

Chcete vedieť čo nové sa u nás deje?
Prosím vyplňte vašu e-mailovú adresu.

© 2019 službyspráve.sk • Mapa stránky • Všetky práva vyhradené

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x